Dlaczego dentyści są bogaci?

Z pewnością każdy z nas zastanawiał się kiedyś, dlaczego każda osoba uprawiająca zawód stomatologa jest bogata. To znaczy ma więcej pieniędzy, niż przeciętny obywatel, ma duży dom i dobrej klasy samochód. Jak to się dzieje, że ktoś kończący studia od razu dostaję tak dobrze płatną prace?

Odpowiedź jest prosta. Chodzi o ludzkie zdrowie. Lekarze odpowiadają za swoją prace, jest ona może nie tyle ciężka, co odpowiedzialna. W przypadku zrobienia błędu odpowiadają oni swoją karierą.

Kolejnym czynnikiem, który czynniki dentystów bogatszymi jest fatalna reforma polskiej służby zdrowia. Dzieją się tam rzeczy wprost niepojęte i w każdym normalnym kraju jest to nie do przyjęcia. Każdy z nas płaci na narodowy fundusz zdrowia ogromne pieniądze, a w zamian może liczyć tylko na długie kolejki do specjalistów. Na leczenie ubytku w zębie trzeba poczekać nawet pół roku. [hasła pokrewne: redblocker krem cena, puls wałcz, choroba raynauda objawy, benfotiamina ]

A przecież nikt z bolącym zębem tego nie wytrzyma. Więc ludzie decydują się na leczenie prywatne. W takich przypadkach lekarze stomatolodzy nie szanują pieniędzy swoich klientów. Mają oni dość duże mniemanie o sobie i każą sobie sowicie płacić.

W środowisku dentystów można mówić wręcz o mafii, klanie czy świadomym windowaniu cen. Zauważmy, że nie da się znaleźć taniego, lub tańszego od innych stomatologa.

Ostatnim czynnikiem odpowiadającym za wysokie ceny usług jest drogi sprzęt, którym stomatolog operuje. To tez podwyższa i to dość skutecznie cenę usługi. Sprzęt zazwyczaj jest na kredyt lub w leasingu. Przecież sam lekarz ponosi koszt jego użytkowania.

Oczywiście wszystko ma druga stronę medalu. To, że lekarz jeździ dobrym samochodem świadczy o tym, że ma dużo klientów, jest dobry w tym, co robi i że ludzie mu ufają. Tak, więc wszystko jest zaplanowane i samo się nakręca.

Na powyższym przykładzie widać, że nic nie jest proste. Rzeczy, które chociaż mogą wydawać się nam banalne w rzeczywistości okazują się złożone i skomplikowane. Żeby dobrze poznać jakieś zjawisko trzeba poświecić na to dużo czasu lub dużo o tym czytać.