Dlaczego ludzie unikają dentysty?

W XXI wieku piękny uśmiech to podstawa każdego mieszkańca naszej planety. Wielu z nas bardzo rzadko odwiedza dentystę. Czemu? – takie pytanie powinien zadać sobie każdy z nas. Po II wojnie światowej stomatologia prężnie się rozwijała, jednak jej wykonawcy nie zawsze spełniali nasze oczekiwania. Co możemy rozumieć pod hasłem nie zawsze spełniali nasze oczekiwania? Dentyści w latach 60, 70 ubiegłego wieku nie posiadali wiedzy tak ogromnej jak dzisiejsi fachowcy. Pacjenci często chorowali z powodu usunięcia zęba, czy wyleczenia dziąsła.

W dzisiejszych czasach ludzie najbardziej boją się swojej kolei, słysząc jęki, krzyki oraz dźwięk wiertła z gabinetu stomatologicznego – przerażeni często uciekamy z tamtejszego miejsca. Wytłumaczyć to możemy w bardzo prosty sposób – tchórzostwo. Unikanie wizyty u dentysty możemy również wytłumaczyć w inny sposób. Ankieta przeprowadzona przez internetowy dziennik dowodzi, że ponad 60 procent ankietowanych boi się dentysty z powodu bólu, 15 procent powiedziało, że przeraża ich rachunek, a 25 procent odpowiedziało, że bardzo stresują ich puste poczekalnie.

Co powinniśmy uczynić aby przełamać pierwsze lody i skusić się na wizytę u stomatologa? Szlachetne zdrowie jak napisał poeta Jan Kochanowski powinniśmy cenić i jak najbardziej o nie dbać. Dentysta może nam pomóc w odpowiednim pielęgnowaniu naszych zębów. Nie muszę chyba pisać jakie korzyści płyną z białego, pięknego uśmiechu. Wiele polaków boi się również wizyty z uwagi na brak spójnego dialogu pomiędzy pacjentem, a dentystą, druga część społeczeństwa mówi, że stresuje ich rozmowa dentysty z asystentką, bądź też zbyt rozgadany dentysta. Kierując się do stomatologa powinniśmy zważyć na renomę, a nie cenę. Jeśli znasz osoby, które chwalą danego fachowca, to powinieneś się do niego udać. Być może w Twoim mieście znajduje się dobry dentysta, a Ty i tak ciągle chodzisz do jednego i tego samego z którego nie jesteś zadowolony? Przekonałem Cię do pójścia do dentysty? Jesteś gotów na zabieg pielęgnujący Twój uśmiech? Na co czekasz? Zadzwoń już teraz do dentysty i umów się na wizytę! [patrz też: pelafen, dentysta mikroskop kraków, aclexa cena, wkładki pod pachy rossmann ]