Higiena jamy ustnej najmłodszych

Filed Under (Bez kategorii) by admin on 19-04-2013

0

Mleczne zęby dziecka szczególnie narażone są na działanie próchnicy, co związane jest z ich słabą jeszcze mineralizacją. Podczas codziennych posiłków do jamy ustnej malucha dostają się bakterię, które niszczą szkliwo ich zębów. Walka z próchnicą u dziecka poprzez dokładne mycie zębów jest więc szalenie istotna. Już od kołyski rodzice powinni zadbać o higienę jamy ustnej swojego dziecka, bo w to właśnie w tym okresie kształtują się wszystkie jego nawyki. Kluczowym narzędziem do dobrego umycia zębów dziecka jest odpowiednia szczoteczka i pasta, a także kubek z wodą. Jak więc prawidłowo czyścić zęby dziecka? Pierwsza, kluczowa zasada to mycie zębów na wesoło. Kolorowa szczoteczka, smaczna pasta oraz wiele zabaw, które mobilizują do szczotkowania zębów, na pewno spodobają się naszemu maluchowi. W zależności od tego w jakim wieku jest nasze dziecko, a co za tym idzie na jakim etapie jest san jego uzębienia, higiena jamy ustnej powinna wyglądać nieco inaczej. U bobasów, u których zębów wprawdzie jeszcze nie widać, jest ona równie istotna. Po każdym posiłku należy przemywać dziąsła oraz zakamarki niemowlęcej jamy ustnej. Najlepiej użyć do tego zamoczonego w przegotowanej wodzie, bądź też na przykład naparze z rumianku, wacika. Gdy dziecko ma roczek, a zatem jego zęby nabierają już konkretnego kształtu, należy pamiętać o użyciu szczoteczki, za pomocą której szczególnie dokładnie należy czyścić boczne, mające bruzdy i guzki, zęby. Czyszczenie zębów w tym wieku powinna być dla brzdąca zabawą. Szczoteczka malucha powinna być nie tylko kolorowa, lecz także odpowiednio wykonana. Ważne, by miała wygodny trzon, małą główkę oraz miękkie włosie, które nie podrażni delikatnych dziąseł i policzków dziecka. Nie należy stosować wówczas jeszcze pasty (do higieny jamy ustnej należy ją wprowadzać nieco później, mając na uwadze to, by była to pasta przeznaczone do użycia przez najmłodszych). Mycie zębów rocznego dziecka powinno odbywać się dwa razy dziennie, natomiast po posiłkach powinniśmy powrócić do gazika. [patrz też: dentysta rzeszów, Dentysta warszawa, dentysta Kraków, dentysta poznań ]

Studia, które gwarantują dobrą przyszłość.

Filed Under (Bez kategorii) by admin on 18-04-2013

0

Jest wiele kierunków studiów. Na jedne ludzie chodzą z pasji, na inne żeby żyć na średnim poziomie, a na jeszcze inne tylko po to by stać się obrzydliwie bogatym. Przeanalizujmy te ostatnie, bo przecież większość z nas chce być bogatym. A kończy się na tym, że ludzie pracują długo i ciężko nie dostając w zamian zbyt dużo. Oczywiście jest to kwestią tego, że szkoły uczą nas jak zostać dobrym pracownikiem. Mało, kto po jakiejkolwiek szkole wie coś o pieniądzach i o tym jak one działają i co potrafią.

Tak, więc, warto wybrać się na uniwersytet medyczny i zostać stomatologiem. Wtedy nasza przyszłość będzie wyglądać różowo. Nawet, jeśli nie umiemy zarządzać dobrze pieniędzmi to i tak będziemy mieć ich taki nadmiar, że spokojnie będziemy mogli wydawać je bez ograniczeń.

Lecz na swej drodze napotkamy wiele problemów. Po pierwsze, dostanie się na uniwersytet medyczny. To przecież graniczy z cudem. Lekarze nie chcą, żeby było ich dużo. Więc ograniczają ilość miejsc na uczelni. Gdyby dentystów nagle zrobiłoby się zbyt dużo, to również ceny poszłyby w dół, a tego nikt nie chce. Skoro mogą tak robić, to wolą, żeby więcej było inżynierów i żeby na innych rynkach wzrastała konkurencja, a malały ceny, ale nie u nich.

Sam proces studiów nie jest łatwy, ale tez nie najtrudniejszy. Średnio inteligentny człowiek zostanie stomatologiem w piec lat. A potem już tylko spokojne Zycie na wysokim poziomie. A gdy stomatolog wyjedzie za granice, to jest opłacany tak samo jak prezes dużej, lub średniej korporacji.

Tak, więc jak widać, stomatolog, to zawód idealny, który pozwala szybko i bezproblemowo zarabiać niesamowite ilości pieniędzy. A wszystko przez to, że ludzie chcą dbać o swoje zdrowie. A przecież swojego zdrowia i organizmu nie powierzymy pod opiekę byle, komu. A nie byle, kto będzie nas sowicie kosztował. [hasła pokrewne: dentysta rzeszów, Dentysta warszawa, dentysta Kraków, dentysta poznań ]

Dodam jeszcze, że ryzyko zawodowe jest małe, bo kto udowodni stomatologowi, że zrobił coś niepoprawnie i źle? Z pewnością jest to ciężkie, a może i nie wykonalne.