Jak dbać o zęby?

Zastanawiasz się, co robić, aby zachować swoje zęby oraz zęby swoich dzieci w jak najlepszym stanie? To pytanie, które stawia przed sobą wiele osób, jednak odpowiedź nie jest prosta, ponieważ zainteresowanie stanem naszego uzębienia powinno być nieodłączonym elementem naszego codziennego życia. Warto pamiętać także o tym, iż zadbane zęby to jednocześnie lepszy wygląd, ponieważ zaniedbane zęby są wręcz odrażającym widokiem, natomiast zupełnie inaczej jest, jeśli nasze uzębienie wręcz błyszczy i wydaje się być oznaką zdrowia. Nie ma lepszej zasady w kontekście dbania o zęby, aniżeli codzienna higiena jamy ustnej, która zazwyczaj polega na myciu zębów szczoteczką, czyszczeniu ich nicią dentystyczną lub płukaniem jamy ustnej za pomocą specjalnie przeznaczonego do tego celu płynu. Aby nasze zęby były zdrowe musimy odpowiednio dostosować produkty, które zawierają w sobie cukier. Nie oznacza to, że musimy całkowicie zrezygnować ze słodyczy i innych, podobnych słodkości, jednak możemy je po prostu ograniczyć, jeśli okaże się, że stan naszego uzębienia jest niezadowalający lub spożywamy ich po prostu za dużo. Continue reading „Jak dbać o zęby?”

Hyperdoncja

Skład pełnego uzębienia dorosłego człowieka powinien liczyć 32 zęby. Nie od wczoraj stomatologia zna jednak przypadki, w których zębów tych jest więcej. Nadliczbowość zębów nazywana jest przez stomatologów jak hyperdoncja i jest wynikiem nadczynności listewki zębowej, która jest główną strukturą, biorąc udział w procesie tworzenia się zębów. Hyperdoncja może dotyczyć zarówno zębów mlecznych, jak i stałych. O ile w przypadku nadliczbowości tych pierwszych nie stanowi ona większego problem, o tyle jeśli dotyczy zębów stałych, może okazać się dużą uciążliwością. Continue reading „Hyperdoncja”

Jak sposób żywienia podczas ciąży oraz okresu niemowlęcego oddziałuje na zęby twojego dziecka?

Odpowiednia higiena jamy ustnej nie jest gwarancją zdrowych i pięknych zębów. Bardzo często, przyczyn występującej próchnicy, należy szukać znacznie głębiej. Spożywane przez dziecko pokarmy powinny zapewniać prawidłowy skład zębów, które staną się odporne na występowanie niepożądanych zmian próchniczych. Uzębienie dziecka kształtuje się już w okresie płodowym kobiety. Niezwykle istotne okazuje się więc to, jak wygląda sposób żywienia ciężarnej kobiety. Continue reading „Jak sposób żywienia podczas ciąży oraz okresu niemowlęcego oddziałuje na zęby twojego dziecka?”

Jak zadbać o jamę ustną podczas noszenia stałego aparatu?

Piękny uśmiech to jeden z tych elementów, który jest obecnie drogą do sukcesu- zarówno zawodowego, jak i prywatnego. Ludzie z prostym zgryzem są pewniejsi siebie, przez co znacznie łatwiej jest im osiągać zamierzone sobie cele. Wiele osób, które decyduje się na założenie stałego aparatu, którego celem jest uzyskanie prawidłowego zgryzu, zapomina o odpowiedniej higienie jamy ustnej, a ta powinna polegać u tych osób na niezwykle konsekwentnym  stosowaniu się do wszystkich zaleceń ortodonty, a także systematycznym i dokładnym myciu zębów. Każdego dnia na zębach każdego dnia, wskutek spożycia posiłków (ale nie tylko!), osadza się nalot, który nieusuwany, tworzy na naszych zębach próchnice. W przypadku osób noszących aparat sprawia jest o tyle bardziej skomplikowana, ponieważ resztki jedzenie gromadzą się najczęściej w pobliżu zamków oraz klamer, skąd o wiele trudniej jest je usunąć kilkoma ruchami szczoteczki. Continue reading „Jak zadbać o jamę ustną podczas noszenia stałego aparatu?”

Dobry dentysta kluczem do sukcesu

width=300Słyszałeś kiedykolwiek, że dobry dentysta jest kluczem do sukcesu i zdrowych zębów? Jeśli nie to jak najszybciej powinieneś w to uwierzyć, ponieważ stan Twojego uzębienia powinien być dla Ciebie ważną sprawą, która w późniejszych latach może dać Ci się we znaki, jeśli ją zaniedbasz. Ważnym aspektem w dziedzinie stomatologii jest fakt, aby pacjent po prostu nie bał się dentysty, a więc musi on potrafić w odpowiedni sposób rozładować atmosferę i sprawić, iż ów pacjent będzie odwiedzał go z uśmiechem na twarzy i jedynie niewielkim grymasem spowodowanym odbywanymi dziś zabiegami lub pracami dentystycznymi w naszej jamie ustnej. Nastawienie specjalisty to naprawdę klucz do sukcesu, ponieważ w miłej atmosferze jesteśmy tak naprawdę w stanie znieść większy ból, aniżeli w analogicznej sytuacji, ale mając do czynienia z niemiłym lub obojętnym stosunkiem lekarza dentysty. Dobrego stomatologa możemy znaleźć zarówno sugerując się opiniami odnalezionymi w Internecie, jak i informacjami, których udzielą nam znajomi, przyjaciele lub rodzina. Warto pamiętać o tym, aby nie sugerować się w stu procentach i nie wierzyć naiwnie wszystkim opiniom pojawiającym się w sieci, ponieważ czasami najzwyczajniej konkurencja kopie pod sobą dołki, a my możemy z tego powodu rozważać zrezygnowanie z odpowiedniej klasy specjalisty, co odbije się z niekorzystnym skutkiem na naszym zdrowiu. Continue reading „Dobry dentysta kluczem do sukcesu”

Jak wybrać dobrego dentystę?

Boisz się wizyt u dentysty, a szczególnie przeraża Cię wizja odwiedzenia dentysty, u którego będziesz po raz pierwszy i zupełnie nie wiesz czego się spodziewać? Przed podjęciem decyzji o wyborze dentysty z którego usług skorzystamy powinniśmy dogłębnie przeanalizować wszystkie możliwości i podjąć możliwie najlepszą decyzję, która będzie miała odzwierciedlenie w przyszłości, gdy nasze kłopoty z uzębieniem ustaną lub tylko nasilą się w skutek nieprawidłowego leczenia. Dla osób, które

boją się wizyt u dentysty niezwykle istotnym aspektem jest przyjazność specjalisty do pacjenta, ponieważ niezbyt rozmowny i raczej niechętny do wymiany zdań dentysta wprawia nas w przerażenie, z którego nie sposób się otrząsnąć, gdy przeraźliwie boimy się tego typu wizyt. Szczególnie cenieni są fachowcy, którzy potrafią rozładować napięcie, poinformować chwilę wcześniej, że za chwilę nas nieco zaboli lub opowiedzieć jakiś żart, gdy my leżymy na fotelu pełni strachu. Wiele osób opisuje swoje przygody ze stomatologami i ilością specjalistów, jakich przetestowali przed znalezieniem tego właściwego, który w stu procentach spełnia ich

oczekiwania. Najlepszą wyrocznią w tej materii są przyjaciele, znajomi oraz rodzina, która może w pełni obiektywnie wypowiedzieć się o dentystach, z których usług korzystają sami lub ich najbliżsi. Continue reading „Jak wybrać dobrego dentystę?”

Czy podjąć studia stomatologiczne?

Zastanawiasz się nad tym czy zdecydować się na to, aby podjąć studia stomatologiczne? Z pewnością to bardzo dobra branża, w której możesz wypracować sobie bardzo dobre zarobki zarówno świadcząc usługi na zasadzie prywatnej praktyki, jak i podejmując pracę w jakimś zakładzie stomatologicznym. Warto jednak pamiętać o tym, iż studia stomatologiczne wiążą się także z wieloma wyrzeczeniami, godzinami spędzonymi na uczelni oraz zarwanymi nocami przed istotnymi z Twojego punktu widzenia egzaminami i kolokwiami. A więc pojawia się proste pytanie: czy warto? Nie ma właściwie żadnej różnicy pomiędzy studiami stomatologicznymi w trybie dziennym, jak i rzekomym zaocznym. W wielu wypadkach wygląda to w ten sposób, że studenci stacjonarni uczęszczają w tygodniu na te same zajęcia wraz ze studentami niestacjonarnymi, czyli popularnymi zaocznymi. Różnica polega na tym, że Ci drudzy muszą płacić uczelni za naukę sowite wynagrodzenie, które zaoszczędziliby studiując dziennie.

Warto jednocześnie pamiętać, iż na studia dzienne na każdym kierunku dostaje się określona liczba osób, a pozostali mogą starać się za rok, wybrać inną uczelnię lub zdecydować się na wspomniane studiowanie zaoczne, które wiąże się ze wspomnianymi opłatami w postaci czesnego. Continue reading „Czy podjąć studia stomatologiczne?”

Zdrowe zęby to Twój atut

Nie jest tajemnicą, iż wiele osób ma problemy ze zdrowiem swojego uzębienia, jednak w wielu wypadkach jest tak, że ludzie ignorują te komplikacje i nadal nie zmieniają zupełnie nic w swoim życiu, odżywianiu czy sposobie dbania o higienę jamy ustnej. Nie ma co ukrywać, że wiele osób po prostu nie zna znaczenia stwierdzenia higiena jamy ustnej, bowiem po prostu owa higiena jest dla nich czynnością zupełnie obcą i nieznaną. Inaczej jest z osobami, które mają świadomość o swoich problemach z zębami, ale nie mogą się zmobilizować, aby stosować się do przydatnych porad, które sprawią, iż zęby będą prezentowały się należycie w każdym momencie. W czym mogą nam pomóc zdrowe zęby? Jeśli mamy w ten sposób rozważać ten problem to przede wszystkim pozytywnie wpłynie na nasz wizerunek, ponieważ szeroki i lśniący uśmiech potrafi naprawdę wiele, zarówno w przypadku mężczyzn, jak i kobiet. W dodatku dodaje nam wiele uroku, zdecydowanie więcej aniżeli markowe ciuchy i

piękne stylizacje. Continue reading „Zdrowe zęby to Twój atut”

Sposoby na zdrowe zęby

Sposobów na zdrowe zęby, choćby w Internecie, znajdziemy tak naprawdę setki. Ale co zrobić, jeśli chcemy mieć zdrowe zęby, a jednocześnie zbyt wiele nie przemęczać się w tej materii, a przede wszystkim nie myć jamy ustnej po każdym spożytym posiłku? Niebagatelną rolę w kontekście zdrowia naszych zębów odgrywa między innymi dobór szczoteczki, która może mieć zarówno miękkie, średnie, jak i twarde włosie, co wpływa znacząco na komfort szczotkowania, jeśli wybierzemy nieodpowiedni dla nas produkt. Druga sprawa polega na tym, iż tylko część szczoteczek posiada po drugiej stronie specjalną powierzchnię, dzięki której możemy wyczyścić także nasz język, na którym również zbierają się nieczystości, a także niezdrowy osad. Poza tym zęby powinniśmy myć codziennie, wiadomym faktem jest, że najskuteczniejsze jest mycie ich po każdym posiłku, ale już wcześniej zapowiedzieliśmy, iż taka rada w tej publikacji nie padnie, ponieważ zechcemy skupić się na praktycznych i wymagających niewiele wysiłku sposobach na zdrowe uzębienie. Pojedyncze mycie zębów powinno trwać co najmniej trzy minuty, aczkolwiek nie powinniśmy przesadzać także w drugą stronę z długością mycia zębów, ponieważ możemy uszkodzić szkliwo, co również będzie wiązało się z niekoniecznie przyjemnymi konsekwencjami takiego działania. Continue reading „Sposoby na zdrowe zęby”

Ile zarabiają polscy dentyści?

width=300Wiele osób zazdrości zarobków osobom funkcjonującym na co dzień w branży medycznej, szczególnie jeśli chodzi o odpowiedniej klasy specjalistów w medycynie, a więc osób pracujących na przykład w szpitalach. Jak na ich tle wypadają zarobki polskich dentystów, którzy są także sowicie, aczkolwiek nieco mniej korzystnie opłacani? Jeśli chodzi o średnie zarobki dentystów to zarabiają oni w naszym kraju w granicach 5700 złotych brutto, co daje wynagrodzenie w wysokości nieznacznie przekraczającej cztery tysiące złotych netto, czyli tzw. „na rękę”. Wynagrodzenie dentysty uzależnione jest od jego stażu pracy, a także specjalizacji. Nie bez znaczenia jest także miejsce świadczenia usług, ponieważ ceny w Warszawie lub Krakowie będą zdecydowanie wyższe aniżeli w małych miejscowościach, gdzie wiele osób zarabia jedynie najniższą krajową i ciężko im wydać jakieś większe pieniądze na wizytę u dentysty. Continue reading „Ile zarabiają polscy dentyści?”